Eskişehir Kaplıcaları ve Termal Otelleri

Eskişehir Cumhuriyet tarihi öncesinde dahi kaplıcaları ve termal hamamları nedeniyle ziyaret noktası haline gelmiştir. Yer altından çıkan şifalı ve mineralli kaplıca suları bir çok uzman tarafından tavsiye edilmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından da destek verilmesiyle birlikte Eskişehir termal otellerine olan talep, her yıl büyük oranda artış yaşanmaktadır. Termal otellerde kalmak ya da kaplıcaları ziyaret edip, hamamda keyifli bir gün geçirmek için merkez otellerde kalıp, günü birlik ziyaretler yapmanız da mümkün.

Eskişehir Kaplıcaları ve Termal Otelleri

Eskişehir Kaplıcaları ve Termal Otelleri

Eskişehir otel ve konaklama seçenekleri arasında 1 numara olan Ilgaz Otelimiz, sadece günü birlik ziyaretçiler değil, kaplıcalardan faydalanmak isteyen misafirlerimiz içinde önerilerde bulunmaktadır. Merkeze 10km ile 35km mesafede olan kaplıcaları, günü birlik olarak ziyaret etmeniz mümkün.

Eskişehir kaplıcaları ve şifalı suları için uzun dönemli tesislere daha yakın termal oteller tercih etmeniz, sizler için daha avantajlı olacaktır. Bu doğrultuda, Eskişehir’de ziyaret edebileceğiniz bir çok termal otel ve kaplıca bulunmaktadır.

Eskişehir Kaplıcaları Listesi

Eskişehir kaplıcaları Türkiye’nin bir çok ilinden ziyaretçi çekmektedir. Sağlım turizmi açısından bölge halkının geçim kaynağı olan kaplıcalar, genellikle köylerde kurulmuş olan hamam ve pansiyonlar aracılığıyla işletilmektedir. Bu kaplıcalar:

Sakarılıca Kaplıcaları

Eskişehir merkeze 30 km uzaklıkta, Sakarya sınırına yakın bir bölgede bulunur. Kaplıca suyunun sıcaklığı 60 C° dereceyi bulmaktadır. Kaplıca adını Sakarılıca köyünde olmasından alır. Türkiye’nin bir çok ilinden tedavi ve günü birlik ziyaret için gelen yerli turistler görülebilir. Genellikle romatizma, bel fıtığı, eklem ağrıları ve bazı tedavi süreçleri için gelen hastalarla karşılaşabilirsiniz.

Kızılinler Kaplıcası

Eskişehir merkeze 12 km uzakta Kızılinler köyünde yer alır. 2006 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla termal kaplıca olan ilan edilmiştir. Su sıcaklığı 40 C° dereceye kadar çıkmaktadır. Köy içerisinde bulunan pansiyon şeklindeki otellerde uzun dönem konaklayabilir, ya da günü birlik olarak Eskişehir merkezden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hasırca Kaplıcası

Eskişehir merkeze 30 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kızılinler Kaplıcası ile arasında 15 km mesafe bulunur. Türkiye’nin 3. derece önemli ve öncelikli kaplıcaları arasında kabul edilir. Bir çiftlik içerisinde yuvarlak bir çukurdan fokurdayan sular, bir havuzun içerisinde dökülür. Ordan da toprağa dökülecek şekilde tahliyesi yapılır. Dolaşım sistemi, kalp hastalıkları ve sinir sistemi rahatsızlıklarına iyi geldiği belirtilmiştir.

Eskişehir termal turizmi ile ilgili daha detaylı bilgi Kültür ve Turizm Bakanlığı sitesinde paylaşılmış olan listeden edinebilirsiniz. Eskişehir’de yer alan kaplıcalar sadece çevre köylerden ibaret değildir. Merkezde de bir çok Hamam ve Ilıca ile karşılaşabilirsiniz. Bu termal suların diğerlerinden derece ve mineral olarak farkları bulunmaktadır.

Yorumlar Kapalı

Otel Rezervasyon