Eskişehir’de Alışveriş Yapılacak Yerler

Resmi sayılmalara göre 858 Bin nüfusa sahip olan Eskişehir, 1993 yılında çıkan kanunla Büyükşehir unvanını kazanmıştır. Üniversite öğrencilerinin yoğunluğu ise, şehrin nüfusunun artmasını sağlamaktadır. Öyle ki, üniversite dönemlerinde yoğunluk 1.2 milyona kadar çıkmaktadır. Büyük bir metropol olan Eskişehir’in özellikle Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinde alışveriş kültürü gelişmiştir. Ziyaretçilerine bir çok farklı noktadan alışveriş imkanı sağlayan şehir, özellikle yerel ürünlerin satıldığı çarşıları ile de meşhurdur. Şimdi merak edenler için Eskişehir’de alışveriş yapılacak yerler listesini sıralayalım.

Ilgaz Business Hotel olarak ziyaretçilerimize lüks ve konforun bir arada olduğu konaklama imkanı sunarken, aynı zamanda şehir merkezinde olmanın verdiği avantaj ile bir çok alışveriş noktasına yaya olarak ulaşma imkanı tanıyoruz. Yılın büyük bir bölümü yaşadığımız yoğunluk nedeniyle, ziyaret öncesi mutlaka rezervasyon bölümü üzerinden ilgili tarihleri sorgulamanız gerekmektedir.

Espark Alışveriş Merkezi

Espark Alışveriş Merkezi

Espark Alışveriş Merkezi

2007 yılında kurulmuş olan Espark AVM 4 kat, 150 mağaza ve 1100 araçlık otoparktan oluşmaktadır. Şehirde bir çok kişinin buluşma noktası olarak belirlediği bir yerdir.  4500 m² alana kurulmuş olan Espark AVM’de bir çok markadan alışveriş yapabileceğiniz gibi, aynı zamanda yorulduğunuz zaman kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Eskişehir otel ve konaklama seçenekleri arasında bir numara olan Ilgaz Otelimize ise yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Özdilek Eskişehir AVM

Özdilek Eskişehir AVM

Özdilek Eskişehir AVM

Tepebaşı Hoşnudiye mahallesinde yer alan Özdilek AVM’ Espark’ta olduğu gibi bir çok markaya ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle yeme içme üzerine seçeneğiniz geniş ve açık alanda oturup çay kahvenizi yudumlayabileceğiniz bir çok işletmeye sahiptir.

Vega Outlet Eskişehir

Vega Outlet Eskişehir

Vega Outlet Eskişehir

Vega güneşten 50 kat daha parlak olan bir yıldıza verilen isimdir. Adını bu yıldızdan alan Vega Outlet, bir çok markanın indirimli ve seri sonu ürünlerinin alınabileceği markalara sahiptir. Elektronik, giyim, kuyumculuk, ev eşyası, aksesuar ve mobil üzerine bir çok marka ve mağaza mevcut.  42.000 m² alana kurulmuş olan Vega Outlette 80 mağaza bulunmaktadır.

Eskişehir Esnaf Sarayı

Esnaf Sarayı

Esnaf Sarayı

1973 yılında 500 ortağın bir araya gelerek kooperatif şeklinde oluşturulmuş alışveriş noktasıdır. 3500 m² alana kurulmuş ve 10 katlıdır. 35 yıldır Eskişehir’de bir çok ziyaretçinin ve yerli halkın uğrak noktası haline gelmiştir. Alışveriş merkezinde 455 işyeri ve 54 adet büro bulunmaktadır. 8 adet yürüyen merdivenin bulunduğu alışveriş merkezinde bir çok yerel satıcıya ait ürünleri bulabilirsiniz.

Kanatlı Alışveriş Merkezi

Kanatlı Alışveriş Merkezi

Kanatlı Alışveriş Merkezi

7 Şubat 2007 tarihinde kurulmuş olan Kanatlı AVM, Tepebaşı İnönü caddesinde yer almaktadır. Şehrinde tam göbeğinde yer alan Kanatlı AVM, kurulu olmuş olduğu alan bakımından diğer AVM’lere göre küçüktür. Bu durumda mağazası sayısı az olsa bile, yeme-içme alanlarında yoğunluk yaşanmaktadır.

Yunus Emre Halk Çarşısı

Yunus Emre Halk Çarşısı

Yunus Emre Halk Çarşısı

Kuruluşu 1980’li yıllara dayanan Yunus Emre Halk çarşısı Odunpazarı ilçesinde yer almaktadır. Bu çarşıda her türlü giyim ürününü uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Yerel halk buraya toplu alışverişini yapmaya ya da nişan düğün gibi alışverişlerini yapmak için gelirler.

Eskişehir Bit Pazarı

Eskişehir Bit Pazarı

Eskişehir Bit Pazarı

Eskişehir Tepebaşında kapalı pazar yerinde pazar günleri kurulmaktadır. Üniversite öğrencisinden yerel halka kadar bir çok kişinin akın ettiği görülebilir. İlk kurulduğu zamanlarda antika ve ikinci el ürünlerin satıldığı çarşıda, şimdilerde yeni ürünlerin satıldığını da görebilirsiniz. Alışveriş yapmaktan ziyade, genellikle farklı bir ambiansın yaşandığı ortamı görmek için bile gidilebilir. Eskişehir’de alışveriş yapılacak yerler arasında, en popülerler mekanlardan birisidir.

Atlıhan El Sanatları Çarşısı

Atlıhan El Sanatları Çarşısı

Atlıhan El Sanatları Çarşısı

Geçmişi 1850’li yıllara dayanana çarşı, çevre köy ve kasabalardan gelenlerin dinlenmesi amacıyla Odunpazarı ilçesinde yapılmıştır. Günümüzde ise 768 m²’lik bir alan eskinin mimari dokusunu yansıtarak yeniden inşa edilmiştir. Bünyesinde 25 adet el sanatları atölyesi bulunmaktadır. Özellikle lületaşı üzerine yapılmış olan ürünlerin sayısı oldukça fazladır.

Ilgaz Business Hotel olarak, Eskişehir’de alışveriş yapılabilecek önemli yerleri sizler için sıraladık. Mevcut bölgelerle ilgili detaylı bilgi edinmek adına, güler yüzlü personelimizle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar Kapalı

Otel Rezervasyon